Rowerem do Elsenu ikona z rowerem

Podsumowanie sezonu 2015 "rowerem do ELSEN-u"

Z końcem roku zakończyliśmy akcję „rowerem do ELSENU”. W akcji czynny udział wzięło 12 pracowników, którzy łącznie przejechali 8 165 km - dla porównania jest to dystans liczony w linii prostej z Częstochowy do Szanghaju.

Zwycięzcą ze stanem licznika 1295 km został Pan Tomasz Maroń. Pan Tomek na rowerze jeździ od dzieciństwa i jest zwolennikiem nieznanych ścieżek, lubi jeździć w zróżnicowanym terenie – wyzwaniem było by dla niego przejechanie polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Helu.

uczestnicy rowerem do elsenu

mapa rowerem do elsenu

Specjalnie wyróżnienie przyznano w kategorii – największa liczba przejazdów. Niekwestionowanym liderem ze 123 przejazdami został Pan Ryszard Szymańczyk, który na rowerze jeździ od dzieciństwa, a jego życiowy rekord to 109 km przejechanych w ciągu jednego dnia.

Sukcesem akcji jest to, że zachęciliśmy pracowników do zmiany środka transportu z auta na rower tutaj nagroda specjalna została przyznana Pani Marzenie Bernat, która jako jedyna kobieta zadebiutowała w akcji, zaczynała od paru km, a ukończyła z dystansem 192 km – dla znawców kolarstwa taki dystans mierzy królewski etap Tour de Pologne.

Każdy z uczestników ma swoje marzenia odnośnie wyprawy życia na dwóch kółkach. Co ciekawe nikt nie dąży do posiadani designerskiego sprzętu, najważniejsze dla wszystkich jest to żeby rower był sprawny. To co łączy uczestników akcji to dwa kółka i jedna pasja.
Wszystkim raz jeszcze gratulujemy i zachęcamy do korzystania z akcji.

Autor tekstu: Katarzyna Nijander

Korzyści z przyjazdu rowerem do pracy

Każdy środek komunikacji ma wady i zalety, ale jest jeden, który łączy w sobie szczególnie dużo walorów - jest nim jazda na rowerze. Dzięki niemu szybko i przyjemnie poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie. Pedałowanie po płaskim terenie w średnim tempie nie jest bardziej wymagające od spaceru. Po przejażdżce rowerem w pracy jesteśmy lekko pobudzeni. Regularna jazda na rowerze wzmacnia Twoje mięśnie nóg bez narażenia stawów na kontuzje jak w przypadku biegania, a także przyspiesza metabolizm dbając o Twoją sylwetkę.

Jeżdząc rowerem jesteśmy niezależni od korków i tłoków w tramwajach oraz autobusach. Można nim praktycznie wszędzie dojechać, a decyzję o wyborze drogi można podjąć spontanicznie.

Pracowników Spółki ELSEN SA zapraszamy do wzięcia udziału w programie. Dla najaktywniejszych pracowników Zarząd Spółki ELSEN SA przygotował nagrodę.

rowerem do elsenu

Szczegóły programu

  •  Regulamin programu "Rowerem do pracy" dostępny jest u przełożonych poszczególnych działów ELSEN SA lub w Zespole ds. Finansowych;
  •  Pracownik wyrażający chęć wzięcia udziału wypełnia oświadczenie dostępne w Zespole ds. finansowych;
  •  Dodatkowe informacje można otrzymać pod nr tel. 34 323 8353 lub 34 323 7603;

Ścieżki rowerowe w Częstochowie